Ad
(Expected Price)
The Oppo find x9s pro is a ₹1.10 Lakh smartphone from oppo. It was released in Unknown release date and has quickly become a popular choice. The phone boasts impressive specs, including a 6.32 inch Flat OLED display, a processor, a 200 MP camera setup, and a battery with Yes, 80W Super VOOC Charging charging.
The Find X9s Pro has a sleek design. It features a 6.32 inch Flat OLED display. It's 8.6 mm thick and weighs 200 g.
The Find X9s Pro features a 6.32 inch Flat OLED display with a resolution of 1216x2640 px (FHD+) , giving it a pixel density of 460 ppi. It supports standard modes. The refresh rate is 1444 Hz.
The oppo Find X9s Pro is powered by a processor. It's priced at ₹1.10 Lakh. The processor is paired with 12 GB RAM, enough for multitasking, browsing, and gaming.
The Find X9s Pro has a 200 MP rear camera setup and a front camera with 32 MP for selfies and video calls.
The Find X9s Pro is equipped with a 7025 mAh. It supports fast charging and can be charged Yes, 80W Super VOOC Charging.
| RAM | 12 GB |
| Operating System | Android v16 |
| Custom Ui | ColorOS |
| Processor | 4.21 GHz |
| Battery | 7025 mAh |
| Display | 6.32 inch |
| Front Camera | 32 MP |
| Rear Camera | 200 MP |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9500 |
| Processor | 4.21 GHz |
| Architecture | 64 bit |
| Fabrication | 3 nm |
| Graphics GPU | Mali-G1 Ultra MP12 |
| RAM Type | LPDDR5X |
| Display Type | Flat OLED |
| Screen Size | 6.32 inch |
| Screen Resolution | 1216x2640 px (FHD+) |
| Main Display Peak Brightness | 1800 nits |
| Refresh Rate | 1444 Hz |
| Aspect Ratio | 20:9 |
| Pixel Density | 460 ppi |
| Screen To Body Ratio Calculated | 90.66 % |
| Bezel Less Display | Yes with punch-hole display |
| Height | 150.46 mm |
| Width | 71.72 mm |
| Thickness | 8.6 mm |
| Weight | 200 g |
| Rear Camera Resolution | 200 MP |
| Autofocus | Yes |
| OIS | Yes |
| Flash | Yes |
| Camera Features | 120 x Digital Zoom 2.8 x Optical Zoom |
| Video Recording | HD @240/480 fps |
| Front Camera Resolution | 32 MP |
| Front Flash | Yes, Screen flash |
| Front Video Recording | HD @30 fps |
| Battery Capacity | 7025 mAh |
| Quick Charging | Yes, 80W Super VOOC Charging |
| Wireless Charging | Yes, 50W Wireless Charging |
| Internal Storage | 256 GB |
| Storage Type | UFS 4.1 |
| Expandable Memory | No |
| SIM Slot S | Dual SIM |
| SIM Type | SIM1: Nano, SIM2: Nano |
| Network Support | 5G, 4G |
| VoLTE | Yes |
| Wi-Fi | Yes, Wi-Fi 2 (802.11 a), MIMO |
| Wi Fi Features | Mobile Hotspot |
| Bluetooth | Yes, v6.1 |
| GPS | Yes |
| NFC | Yes |
![]() OPPO Find X9s Pro ₹ 1.10 Lakh | |
|---|---|
| Screen Size | 6.32 inch |
| Battery | 7025 mAh |
| Front Camera | 32 MP |
| Ram | 12 GB |
| Rear Camera | 200 MP |
| Processor | Octa core (4.21 GHz, Single core, Arm C1-Ultra + 3.5 GHz, Tri core, ARM C1-Premium + 2.7 GHz, Quad core, ARM C1-Pro) |
Ad






Ad
Ad
Ad