Ad





| Refrigerator Type | 4 |
| Model No | HRB-600MGU1 |
| Title | Haier HRB-600MGU1 520 Litres Mirror Glass 4 Door Side by Side Wi-Fi Refrigerator |
| Brand | Haier |
| Defrosting Technology | Frost-Free Technology |
| Capacity | 520 litres |
| Cooling Technology | Yes |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| No. of Compressors | 1 |
| Interior Lamp | LED |
| Water Dispenser | Yes |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Tempered Glass |
| Exterior Finish | Mirror Glass |
| Exterior Display | LED Touch Display |
| Door Lock | Yes |
| Color | Mirror Glass (Silver) |
| Sensors | Yes |
| Shelf Material | Metal Reinforced |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Side-by-Side (Left/Right) |
| Express Freezing | Yes |
| Icemaker Type | Automatic In-Door Icemaker |
| Vegetable Basket | Yes |
| No. of Doors | 4 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Shelves | Adjustable Glass Shelves |
| Sliding Basket | Yes |
| Drawers | 2 |
| No. of Shelves | 4 |
| Power Supply | 220 |
| Deodorizer | Yes |
| Width | 830 mm |
| Depth | 635 mm |
| Height | 1900 mm |
| Package Contents | Refrigerator, User Manual, Ice Maker Kit, Shelves, Drawers |
![]() Haier HRB-600MGU1 520 Litres Mirror Glass 4 Door Side by Side Wi-Fi Refrigerator | ![]() Samsung RT65K7058BS 670 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RF50K5910SL 594 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RS72R5011B4 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RS72R5001M9 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() LG GC-B247SLUV 687 Ltr Side-by-Side Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | NA |
| Capacity | 520 Ltr | 670 Ltr | 594 Ltr | 700 Ltr | 700 Ltr | 687 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 3 | NA | NA | NA | NA |
| Compressor Warranty | 10 Years | 20 Years | 9 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 2Years | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad