Ad





| Cooling Technology | Plasma Pure Technology |
| Refrigerator Type | Side-by-Side |
| Title | Toshiba GR-RF646WE 650 Ltr Side-by-Side Refrigerator |
| Model No | GR-RF646WE |
| Brand | Toshiba |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 650 litres |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| Water Dispenser | No |
| Interior Lamp | Yes |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Exterior Display | LED |
| Exterior Finish | Glass |
| Color | Blue Glass Finish |
| Sensors | Eco Friendly/R600a |
| Icemaker Type | Twist Ice Tray |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Bottom |
| Express Freezing | Yes |
| Vegetable Basket | Yes |
| No. of Shelves | 6 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Shelves | Yes |
| Power Supply | 290 v |
| Deodorizer | Yes |
| Height | 1935 mm |
| Width | 905 mm |
| Depth | 775 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments |
![]() Toshiba GR-RF646WE 650 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RS55K50A02C 604 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RS62K6007FG 674 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RF50K5910B1 594 Ltr French Door Refrigerator | ![]() Samsung RF50K5910SL 594 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() LG GC-M247CLBV 687 Ltr Side-by-Side Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 6 | 5 | 4 | 4 | 4 | NA |
| Capacity | 650 Ltr | 604 Ltr | 674 Ltr | 594 Ltr | 594 Ltr | 687 Ltr |
| Energy Rating | NA | NA | 5 | NA | NA | NA |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 9 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad