Ad





| Brand | Haier |
| Model | H75M92FUX |
| Box Contents | Television, Remote, Table Mount Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card |
| Warranty | 1 years |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Size Diagonal | 75 inch |
| Local Dimming | Mini LED local dimming |
| Resolution | 4K Ultra HD (3840 x 2160) |
| Design | QD‑Mini LED |
| Dimensions | 1679 x 975 x 60 mm |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Black |
| Weight With Stand | 45 kg |
| Upscaling | Yes |
| Output Speaker | 40 W |
| Sound Type | 2.1 |
| Audio Formats Supported | Dolby Atmos, AAC, AC3(Dolby Digital), EAC3, HEAAC, MP2, MP3, PCM, WMA |
| Total Speaker Output | 40 W |
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi Present | Yes (WIFI 6) |
| ROM | 64 |
| Processor | AI Picture and AI Sound processor (model‑specific quad‑core or higher; exact chip name may vary by region) |
| Bluetooth | Yes (Version 5.0) |
| Voice Recognition | Yes |
| Other Smart Features | AirPlay, Chromecast built‑in, Google Assistant voice control, Works with Google Home, AI picture enhancement, AI sound enhancement |
| HDMI Ports | 4 ports |
| NFC Ports | No |
| MHL Enabled | No |
| USB Supports | Yes |
| USB Ports | 2 ports |
| Universal Control Present | Yes |
| Remote Type | Voice Remote with AI Google Assistant |
| Touch Controls Present | Yes |
| Voltage Requirement | 240 V |
| Frequency Requirement | 60 Hz |
| Power Saving Mode | Yes |
| Power Consumption Standby | 0.5 W |
![]() H75M92FUX New M92 Series 189cm(75) QD-Mini LED Smart AI Google TV | ![]() OLED65G3PSA LG OLED evo 164cm (65) TV (G3) | ![]() OLED97G56LA LG OLED evo AI 245cm (97) TV (G5) | ![]() 70UT80406LA 70 Inch 4K UHD AI Smart TV | ![]() 85T89C AiPQ Pro Processor QLED TV | ![]() 98P8K AiPQ Pro Processor QLED TV | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 120 Hz | 120 Hz | 165 Hz | 60 Hz | 120 Hz | 144 Hz |
| Screen Resolution | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 3840x2160 Pixels | 3840x2160 Pixels |
| Screen Type | NA | NA | NA | NA | QLED | QLED |
| Size Diagonal | 75 Inch | 65 Inch | 97 Inch | 70 Inch | 85 Inch | 98 Inch |
| Hdmi Ports | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 |
| Usb Supports | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad





Ad
Ad