Ad





| Brand | Haier |
| Model | Haier C11 65 Inch OLED Android Smart LED TV |
| Box Contents | User's Manual, Version RC model, Battery, Installation Guide (QSG) , Warranty Card ,Registration card, Stand Assemble instruction, Power Cord |
| Warranty | 2 |
| Slim TV | Yes |
| Operating System | Google TV |
| 3D TV | No |
| Curved TV | No |
| Type | OLED |
| Internet Access | Yes |
| Other Display Features | MEMC 120Hz, Dolby Vision IQ,HDR10+ |
| Refresh Rate | 120 |
| Size Diagonal | 65 inch |
| Local Dimming | No |
| Resolution | 3840x2160 pixels |
| Design | Metel bezeless |
| Dimensions | 1445x891 pixels |
| Stand Colour | Grey |
| Colour | Grey |
| Weight With Stand | 29.6 kg |
| Upscaling | Yes |
| Video Formats Supported | Yes |
| Sound Type | 3 |
| Audio Formats Supported | Yes |
| Total Speaker Output | 50 w |
| Other Smart Features | Google Assistant , Smart TV, Google TV 10K Plus Apps,Hands-free voice control |
| Smart TV | Yes |
| RAM | 3 gb |
| ROM | 32 gb |
| Bluetooth | Yes |
| Voice Recognition | Yes |
| HDMI Ports | 4 |
| NFC Ports | No |
| MHL Enabled | No |
| USB Supports | Yes |
| USB Ports | 2 |
| Component Output Ports | |
| RCA Output Ports | |
| RF Input Ports | |
| VGA Input Ports |
| Universal Control Present | Yes |
| Remote Type | Bluetooth Remote |
| Touch Controls Present | No |
| Voltage Requirement | |
| Frequency Requirement | 50 |
| Power Saving Mode | Yes |
![]() 65C11 65 Inch OLED Android Smart LED TV | ![]() K-55XR55A BRAVIA 5 | XR55A | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | ![]() K-65XR50 BRAVIA 5 | XR50 | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | ![]() OLED65G3PSA LG OLED evo 164cm (65) TV (G3) | ![]() OLED97G56LA LG OLED evo AI 245cm (97) TV (G5) | ![]() 98P8K AiPQ Pro Processor QLED TV | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 165 Hz | 144 Hz |
| Screen Resolution | 3840x2160 Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 3840x2160 Pixels |
| Screen Type | OLED | Smart LED | NA | NA | NA | QLED |
| Size Diagonal | 65 Inch | 55 Inch | 65 Inch | 65 Inch | 97 Inch | 98 Inch |
| Hdmi Ports | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad





Ad
Ad