Ad
| Brand | Tata Swach |
| Height | 60 cm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 0.2 kg |
| Total Capacity | 20 l |
| Purification Technology (RO/UV/UF) | Gravity Based + EAT |
| Detachable Storage Tank | No |
| Auto Start | No |
| Auto Shut Off | No |
| Hot Water Dispenser | No |
| Cold Water Dispenser | No |
| Child Lock | No |
| Overflow Protection | No |
| Filtration Capacity | 20 lph |
| Warranty | null year |
| Country Of Origin | India |
Ad
![]() | ![]() Gold Plus | ![]() Gold Star 11018 | ![]() Gold 11014 | |
|---|---|---|---|---|
| Total Capacity | 20 L | 20 L | 22 L | 20 L |
| Power Requirement | NA | NA | NA | NA |
| Purifying Technology | Gravity Based + EAT | Gravity Based + UF | Gravity Based + UF | Gravity Based + UF |
Ad
Ad
Ad