Ad





| Refrigerator Type | French Door,Side by Side |
| Model No | RT37C4523B1 |
| Title | Samsung 322 L RT37C4523B1 3 Star Digital Inverter Double Door Refrigerator |
| Brand | Samsung |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 322 litres |
| Cooling Technology | Twin Cooling Plus |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| No. of Compressors | Yes |
| Interior Lamp | Led |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Exterior Finish | Stainless Steel |
| Exterior Display | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Color | Black |
| Sensors | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Inner |
| Express Freezing | Yes |
| Icemaker Type | Inner |
| Vegetable Basket | Large Vegetable Box |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 3 |
| Shelves | Toughened Glass |
| Sliding Basket | Yes |
| Drawers | Yes |
| No. of Shelves | 3 |
| Power Supply | 220 |
| Deodorizer | Yes |
| Width | 600 mm |
| Depth | 672 mm |
| Height | 1715 mm |
| Package Contents | 1 |
![]() Samsung 322 L RT37C4523B1 3 Star Digital Inverter Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool If 455 Elite 440 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF455 ELT 3S 440 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | NA | 3 | 3 | 2 | 4 |
| Capacity | 322 Ltr | 300 Ltr | 440 Ltr | 292 Ltr | 360 Ltr | 440 Ltr |
| Energy Rating | 3 | NA | 3 | 4 | 4 | 3 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 5 Years | 10 Years | 10 Years | 5 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad