Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Samsung RT34T4513S8 324 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Samsung |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 324 litres |
| Model No | RT34T4513S8 |
| Water Dispenser | No |
| Exterior Display | Digital |
| Color | Elegant Inox |
| Sensors | Yes |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Toughened Glass |
| No. of Shelves | 3 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 1 |
| Power Supply | 230 v |
| Width | 60 cm |
| Depth | 67.2 cm |
| Height | 163.5 cm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments |
![]() Samsung RT34T4513S8 324 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF455 ELT 3S 440 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | 4 | NA | 2 | NA | 3 |
| Capacity | 324 Ltr | 440 Ltr | 300 Ltr | 360 Ltr | 240 Ltr | 292 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 3 | NA | 4 | 4 | 4 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 5 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad