Samsung QA77S95FAULXL 77 OLED 4K Smart TV Vs Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of Samsung QA77S95FAULXL 77 OLED 4K Smart TV and Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV . The price of Samsung QA77S95FAULXL 77 OLED 4K Smart TV is 474990 and Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV is 471000. Samsung QA77S95FAULXL 77 OLED 4K Smart TV is available in 77 Inch size, Television type OLED and 165 Hz Television whereas Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV is available in 65 Inch size, Television type QLED and NA Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between Samsung QA77S95FAULXL 77 OLED 4K Smart TV and Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV .
Samsung QA77S95FAULXL 77 OLED 4K Smart TV Vs Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV Comparison Overview
Key HighlightsSamsungQA77S95FAULXL 77 OLED 4K Smart TVSamsungQA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV
BrandSamsungSamsung
Price474990471000
Screen Size77 Inch65 Inch
Televisions TypeOLEDQLED
Brand
Samsung
Samsung
Model
QA77S95FAULXL 77 OLED 4K Smart TV
QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, User Manual, Warranty Card
Warranty
3 years
No
Operating System
Tizen™ Smart TV
Type
OLED
QLED
Display
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range), HDR 10+
Refresh Rate
165
NA
Size Diagonal
77 inch
65 inch