Ad
(Expected Price)
The Realme c81 is a ₹10,000 smartphone from realme. It was released in Unknown release date and has quickly become a popular choice. The phone boasts impressive specs, including a N/A display, a NA processor, a NA NA camera setup, and a battery with standard charging.
The C81 has a sleek design. It features a N/A display. It's N/A thick and weighs N/A .
The C81 features a N/A display with a resolution of N/A , giving it a pixel density of N/A . It supports standard modes. The refresh rate is standard .
The realme C81 is powered by a NA processor. It's priced at ₹10,000. The processor is paired with 4 GB RAM, enough for multitasking, browsing, and gaming.
The C81 has a NA NA rear camera setup and a front camera with NA for selfies and video calls.
The C81 is equipped with a 6300 mAh. It supports fast charging and can be charged using standard methods.
| RAM | 4 GB |
| Operating System | Android 15 |
| Custom Ui | Realme UI |
| Battery | 6300 mAh |
| Display | 6.74 inch |
| Front Camera | 5 MP |
| Rear Camera | 8 MP |
![]() Realme C81 ₹ 10,000 | |
|---|---|
| Screen Size | 6.74 inch |
| Battery | 6300 mAh |
| Front Camera | NA |
| Ram | 4 GB |
| Rear Camera | NA |
| Processor |
Ad



Ad
Ad
Ad