Ad





| Brand | Samsung |
| Box Contents | Television, Remote Control, Batteries, Wall Mount, User Manual & Warranty Card |
| Model | Samsung QA85QN90CAKLXL 85 Inch Neo QLED 4K QN90C Smart AI TV 2023 |
| Warranty | 2 years |
| Slim TV | Yes |
| Curved TV | No |
| 3D TV | No |
| Type | NeoQLED |
| Size Diagonal | 85 inch |
| Other Display Features | HDR (High Dynamic Range), Neo Quantum HDR 8K Pro |
| Resolution | 840x2 pixels |
| Refresh Rate | 120 |
| Dimensions | 167 |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Black |
| Weight With Stand | 49.9 kg |
| Video Formats Supported | MP4, MPEG |
| Smart TV | Yes |
| HDMI Ports | 4 |
| USB Ports | 2 |
![]() QA85QN90CAKLXL 85 Inch Neo QLED 4K Smart AI TV 2023 | ![]() OLED97G56LA LG OLED evo AI 245cm (97) TV (G5) | ![]() 115X955 Premium QD-Mini LED TV | ![]() BRAVIA 8 II K-65XR80M2 65 Inch OLED Google TV | ![]() H100M96FUX QD-Mini LED 100 Inch Smart Google TV | ![]() 100QNED86A6 100 Inch LG QNED evo AI QNED86 TV | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 120 Hz | 165 Hz | 144 Hz | 120 Hz | 144 Hz | 120 Hz |
| Screen Resolution | 840x2 Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 3840x2160 Pixels | 3840x2160 Pixels | 3840x2160 Pixels | 840x2 Pixels |
| Screen Type | NeoQLED | NA | QD-MiniLED | OLED | D-LED | Smart LED |
| Size Diagonal | 85 Inch | 97 Inch | 115 Inch | 65 Inch | 100 Inch | 100 Inch |
| Hdmi Ports | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | NA | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad
Ad
Ad