Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Samsung RT65K7058BS 670 Ltr Double Door Refrigerator |
| Model No | RT65K7058BS |
| Brand | Samsung |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 670 litres |
| Cooling Technology | No Frost |
| Water Dispenser | No |
| Interior Lamp | Led |
| Shelf Material | Tempered Glass |
| Door Lock | Yes |
| Color | Black Inox |
| Sensors | R-600a |
| Shelf Material | Tempered Glass |
| Freezer Location | Top |
| No. of Shelves | 4 |
| No. of Doors | 2 |
| Shelves | Tempered Glass |
| Drawers | 2 |
| Width | 836 mm |
| Depth | 788 mm |
| Height | 1862 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Samsung RT65K7058BS 670 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() LG GN-H602HLHU 515 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Voltas Beko RSB65GF 634 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() LG GC-B247SLUV 687 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Whirlpool IF CNV 515 500 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() LG GR-H812HLHU 630 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 4 | NA | 4 | NA | 4 | 4 |
| Capacity | 670 Ltr | 516 Ltr | 634 Ltr | 687 Ltr | 500 Ltr | 630 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 3 | 4 | NA | 3 | 3 |
| Compressor Warranty | 20 Years | 5 Years | 12 Years | 10 Years | 10 Years | 5 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 2Years | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad