Ad





| Brand | Hi Tech |
| Height | 42 cm |
| Width | 28 cm |
| Depth | 33 cm |
| Weight | 15 kg |
| Total Capacity | 8 l |
| Purification Stages | 5 |
| Purification Technology (RO/UV/UF) | Ro |
| Detachable Storage Tank | No |
| Auto Start | Yes |
| Auto Shut Off | Yes |
| Hot Water Dispenser | No |
| Cold Water Dispenser | No |
| Child Lock | No |
| Overflow Protection | Yes |
| Filtration Capacity | 12 lph |
| Power Requirement | 240 |
| Voltage | 24 v |
| Warranty | null year |
| Country Of Origin | India |
Ad
![]() | ![]() Grand Plus ZW | ![]() Maxx Alkaline | ![]() Grand Plus-B | ![]() Ace Extra Ace Alkaline | ![]() Pride Plus | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Total Capacity | 8 L | 9 L | 7 L | 9 L | 8 L | 8 L |
| Power Requirement | 240 | Single Phase 100-250 V AC, 50-60 Hz | Single Phase 140-250 V AC, 50-60 Hz | 250 | NA | Single Phase 100-250 V AC, 50-60 Hz |
| Purifying Technology | Ro | RO + UV + UF + TDS | UV + UF + Alkaline | RO + UV + UF + TDS Control + UV in Tank | RO + UV + UF + TDS Control + Alkaline + UV in Tank | RO + UV + UF + TDS |
Ad
Ad
Ad